Večji del dvoboja je minil v povsem enakovredni predstavi, v rahli rezultatski prednosti pa so bili domači rokometaši. Varovanci Nenada Maksića so na igrišču zagospodarili v zadnjih petnajstih minutah tekme.

V 46. minuti so bojevniki po golu Mihe Kotarja po dolgem času povedli s 26:25, od tedaj naprej pa gostiteljem niso več pogledali v hrbet. Odbili so vse njihove napade, po razburljivi končnici pa nato osvojili obe točki.

IZJAVI PO TEKMI

Jan Kamnikar, rokometaš MRK Ljubljana:

“Tekmo smo začeli dobro in tempo držali tudi krepko v drugi polčas, na koncu nas je zmage stalo nekaj napak in nezbranosti ampak verjamem da gremo lahko v naslednje tekme z optimizmom.”

Kristijan Eskeričić, rokometaš RK Slovenj Gradec:

“Zelo težka tekma je za nami, Ljubljančani so izkoristili vse priložnosti, v prvem polčasu so nas prehiteli na hitrem centru, v drugem polčasu pa so dobro igrali 6 na 6 kar se je poznalo na rezultatu, ki je konstanto nihal, zmaga je vseeno naša, gremo naprej, z dosti dela bo treba popraviti naše napake za tekmo z Ribnico.”

Bojevniki bodo v prihodnjem krogu gostili ekipo Ribnice, moštvo Ljubljane pa bo gostovala v Novem mestu.

MRK Ljubljana – RK Slovenj Gradec 33:34 (13:17)

Lukman 9 (5), Kamnikar 6; Eskeričić 10 (1), Lampret 7

Napišite komentar