Prvo tekmo v domači dvorani odprli z zmago

Rokometaši Slovenj Gradca so v uvodnem srečanju 16. kroga Lige NLB pred 650 glavo množice premagali rokometaše Ormoža in prvo domačo tekmo v novem koledarskem letu kronali z zmago.

Koroško – prleški derbi so kljub skromni razliki enega do dveh zadetkov nekoliko bolje odprli bojevniki. Ti so do zajetnejše prednosti prišli v 27. minuti, ko je kapetan Rok Cvetko iz hitre tranzicije zadel za 14:9. Do konca polčasa so se gostje nekoliko približali in uspeli znižati na 14:12. V nadaljevanju znova dominanca belo – modrih, ki so na krilih izjemnih navijačev v 38. minuti povedli z rezultatom 20:15. Visok ritem igre se je nadaljeval vse do zaključka tekme, ki so ga z izidom treh zadetkov prednosti (33:30) dobili domači rokometaši.

Pri belo – modrih je največ zadetkov (devet) dosegel Rok Cvetko, pri gostih je osemkrat zadel Tilen Kosi.

V nadaljevanju bojevnike čaka nova zahtevna preizkušnja. Prihodnji petek se bodo v Rdeči dvorani pomerili z rokometaši Gorenja. Tekma bo na sporedu ob 18. uri v neposrednem prenosu na televiziji Sportkluba.

 

RK SLOVENJ GRADEC : RK JERUZALEM ORMOŽ 33:30 (14:12)

Cvetko 9, Štumpfl 8; Kosi 8, Ćirović 7.