Slovenjgradčani iz Dobove s tretjo zaporedno zmago

Varovanci Ivana Vajdla so s še eno dobro predstavo vknjižili že svojo četrto zmago v letošnji sezoni.

Korošci so kot favorit srečanja že takoj na začetku upravičili svojo vlogo in po nizu 0:4 v peti minuti povedli z 1:5. Prednost so nato držali skozi večino polčasa, vse dokler niso tik pred koncem domači odgovorili s serijo 4:0 (12:10). Do glavnega odmora sto gostje zadeli še enkrat in ekipi sta se v slačilnice podali pri rezultatu 12:11.

Po napotkih trenerja Vajdla so Slovenjgradčani v drugi polčas vstopili bolj suvereno, in takoj na začetku spet presenetili z delnim izidom 0:4, ter povedli s 15:12. Kljub poizkusom za morebitne preobrate, domačim ni uspelo rezultatsko približati. Do konca srečanja so vajeti v svojih rokah držali rokometaši Slovenj Gradca, ki deset minut pred koncem vodili že za 6 zadetkov (17:23). Tekma se je zaključila pri rezultatu 25:29 in belo-modri so v svojo statistiko vpisali par novih točk v letošnji ligi NLB.

V soboto jih doma čaka povratna tekma z norveškim Nærbøm, nato pa se zanje nadaljuje domače prvenstvo s tekmo proti Trebnjemu.

 

RK Dobova : RK Slovenj Gradec – 25:29 (12:11)

RK Slovenj Gradec

  • Cvetko (9), Kotar; Štumpfl (4)

RK Dobova

  • Nešič (8), Šukić (7)